Kuchnia z ciemna podłogą – jak urządzić modną przestrzeń?

Projektowanie wnętrz sprzyja ciemnym podłogom. Nic w tym dziwnego, ponieważ są nie tylko tradycyjne i atrakcyjne, ale także niezwykle funkcjonalne. Nie widać na nich plam ani zacieków, a przy odpowiedniej konstrukcji kurz i różnego rodzaju kłaczki stają się mniej widoczne. Ciemne kafelki lub panele mogą również pomóc stworzyć przyjemną, domową atmosferę. Co postawić na kuchennej podłodze i jak stworzyć nowoczesne wnętrze? Ten post powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Jasna, jednolicie biała podłoga stanowi wyraźny kontrapunkt dla ciemnej podłogi. Biała kuchnia z czarną podłogą to pewny wybór, który sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i jaśniejsze.

Kuchnia z ciemną podłogą i białe meble – czy to właściwe połączenie?

Kuchnia z czarną podłogą nie jest już tylko biała – architekci wnętrz i amatorzy tworzący własne „M” wybierają bardziej nasycone barwy, takie jak niebieski, z którym czarna podłoga wygląda szczególnie intrygująco. W ten sposób powstaje dopracowany, atrakcyjny pokój, nawiązujący do popularnego stylu z połowy wieku. A może wolisz iść na zielono? Odcienie szałwii i oliwki dodadzą wnętrzom niepowtarzalnych barw, a Twoja kuchnia na długo zapadnie w rozmowach wszystkich gości.

Drewno w kuchni z ciemną podłogą

Kuchnia w ciemnych, żywych barwach to z kolei decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć, bo modernizacja szafek kuchennych nie zawsze sprowadza się do zakupu nowych akcesoriów czy pomalowania ścian. Warto przejrzeć przykładowe projekty takich aranżacji kuchni na stronie decorium.pl – w ten sposób upewnimy się. Jeśli nie masz pewności, czy to dobry krok, zdecyduj się na dolne szafki kuchenne w umiarkowanym, jasnym odcieniu i odważniejsze, ciemniejsze górne szafki kuchenne.

Projektując drewnianą kuchnię i wybierając ciemną podłogę do kuchni, pamiętaj o dużej ilości bieli – na ścianach, dopełniając elementy takie jak wyspa kuchenna, stół czy krzesła, a nawet drobne akcesoria, takie jak ręczniki czy pojemniki na żywność. Ten akcent sprawi, że obszar będzie wyglądał na jaśniejszy, zachowując ogólny klasyczny, elegancki charakter.