Jak przeprowadzić solidny montaż okien?

Czas na to, aby wymienić okna. Szacuje się, że każda osoba przynajmniej raz w życiu będzie musiała do tego doprowadzić. Stolarka okienna jest coraz lepsza i jest w stanie wytrzymać w jednym miejscu przez przynajmniej kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Aby ten czas użytkowania był jak najdłuższy, należy zadbać o prawidłowy montaż okien.

Co o montażu okien wiedzieć trzeba?

Po pierwsze – są to prace, jakie należy zlecić wyspecjalizowanej ekipie. Takiej, która najlepiej, jeżeli będzie powiązana z salonem, gdzie okna się kupuje. Dlaczego jest to takie ważne? Chodzi tu bowiem o obowiązującą gwarancję. Jeżeli w przyszłości cokolwiek stałoby się z oknami, a montaż został wykonany przez kogoś innego, może się okazać, że gwarancja nie będzie obowiązywać. Tym bardziej, jeżeli do usterki doszło z powodu źle wykonanego montażu.

Decydując się na zakup okien, warto zapoznać się z tematyką ciepłego montażu stolarki. Zresztą nie tylko, jeżeli chodzi o okna, ale również o drzwi. Dzięki temu będzie można uniknąć zjawiska „uciekania” ciepła z domu. Jest to nowoczesna metoda montażu okien, która polega na zastosowaniu trzech warstw: zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Metoda kosztowniejsza (w szczególności, jeżeli porówna się ją do tradycyjnego montażu), ale pozwalająca w przyszłości oszczędzić na rachunkach za prąd. Wymaga ona również zdecydowanie większej ilości czasu, ale naprawdę warto się z tym pogodzić.

Tym bardziej, że w przyszłości faktycznie będzie można cieszyć się nie tylko większą ilością ciepła. Będzie ono również utrzymywać się w domach zdecydowanie dłużej – co jest ważne m.in. w okresie zimowym.

One thought on “Jak przeprowadzić solidny montaż okien?

Dodaj komentarz