Sypialnia w stylu glamour – o czym warto pamiętać?

Jeśli chcesz, aby twoja sypialnia była naprawdę wyjątkowa i stylowa, to warto pomyśleć o aranżacji w stylu glamour. Takie wnętrze jest bardzo eleganckie i kuszące, a przy tym bardzo praktyczne. O czym warto pamiętać?

Trzy najważniejsze rzeczy dotyczące sypialni w stylu glamour

Po pierwsze, musisz zadbać o odpowiednie meble. Koniecznie postaw na luksusowe i wyszukane modele, które będą prezentować się naprawdę efektownie.

Sypialnia w stylu glamour to przede wszystkim meble wykonane z luksusowych materiałów, takich jak drewno czy skóra. Po drugie, kolorowe dodatki są również bardzo ważne. W sypialni glamour najważniejsze są odcienie złota i srebra, które dodają całemu wnętrzu blasku i szyku. Możesz także postawić na inne, bardziej żywe kolory, takie jak czerwień lub fiolet. Pamiętaj też o tym, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie. W sypialni glamour światło ma bardzo duże znaczenie – warto więc postawić na eleganckie lampy i kinkiety, które będą dodawać całemu wnętrzu uroku.

Czego nie robić, urządzają sypialnię w stylu glamour?

Pamiętaj, że sypialnia w stylu glamour to przede wszystkim elegancja i szyk. Dlatego też nie powinno się tutaj stosować zbyt wielu ozdób lub dekoracji. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tutaj prostota i minimalizm.

Pamiętaj też, aby unikać krzykliwych kolorów – lepiej postawić na stonowane, pastelowe odcienie. Lepiej więc zrezygnuj:

  • kolorowych ozdób, które wyglądają, jakby były kupione na targu;
  • produktów o niskiej jakości;
  • plastiku, który będzie wyglądał fatalnie w połączeniu ze złotem i srebrem;
  • łączenia zbyt dużej ilości dodatków, które do siebie nie pasują.