Najlepsze trendy tapet 2023 – z kilkoma ekscytującymi powrotami

Jeśli planujesz zaktualizować swój dom w tym roku, będziesz chciał być na bieżąco z trendami w wystroju domu, aby twój dom wyglądał świeżo, innowacyjnie i współcześnie. Najnowsze trendy tapet 0f 2023 wylądowały, a my jesteśmy tutaj, aby powiedzieć ci, jak będą wyglądać najlepiej ubrane ściany wewnętrzne i które z tych popularnych trendów będziesz chciał przyjąć.

Jeśli lubisz przeszukiwać internet w poszukiwaniu inspiracji do projektowania wnętrz, będziesz wiedział, że istnieje mnóstwo wspaniałych wydruków, ale które będą miały pożądany efekt i zaktualizują twój dom?

W tym artykule zagłębimy się w nasze ulubione trendy w tapetach, które ekscytują projektantów wnętrz i pomożemy ci dokonać idealnego wyboru do twoich ścian w tym roku.

10 trendów tapet 2023 wszyscy mówią o:

 1. Tapeta gradientowa

Tapety ombre zdecydowanie mają chwilę i mamy obsesję na punkcie tego typu tapet. Są świetnym pomysłem na małe przestrzenie, na ścianę akcentującą i idealny sposób na wprowadzenie tapety do małej toalety na dole lub pomieszczeń proszkowych! Są subtelne, stylowe i łatwo się wchłaniają, gdy chcesz wytapetować cały pokój.

 1. Fałszywe tekstury

Musimy powiedzieć, że jest to obecnie jeden z wiodących trendów tapet. Tapeta o sztucznej fakturze obejmuje boazerię, marmur, drewno, cegłę i wszelkiego rodzaju materiały, tworząc iluzję unikalnych powierzchni. Istnieje już od jakiegoś czasu, ale odświeżenie jego wyglądu oznacza szerszy urok i zupełnie nowy trend sztucznych tekstur. Świetnym sposobem na wykorzystanie tego projektu jest koordynacja z prawdziwymi teksturami w pokoju, w którym można – sztuczny marmur z wannami, cegła  z drewnianymi podłogami i sztuczna boazeria z aksamitnymi kanapami.

 1. Biophilic wallpaper design

Te inspirowane naturą wzory są jednym z wielkich trendów w projektowaniu tapet od kilku lat i jeszcze nigdzie się nie wybierają. W tym roku otrzymują ulepszenie, a te stylowe tapety mają bardziej wyrafinowany, elegancki wygląd. Odważne projekty łączą się z nadrukami dżungli, tygrysami, słoniami i maharadżą.

Trend dżungli może być współczesny, a tropikalne wzory mogą czuć się jak w domu w każdym wybranym pomieszczeniu.

Biophilic design jest nadal duży w naszych domach i naukowo udowodniono, że poprawia nasze samopoczucie. Projekt sheppard ma mnóstwo zasobów na ten temat, w tym tapety na wskazówki dotyczące dobrego samopoczucia.

 1. Monochromatyczny

Prosta czarno-biała nowoczesna tapeta jest jednym z naszych ulubionych trendów tapet i uwielbiamy to, jak przemawia do szerokiej gamy miłośników domu.

Łatwo z nim żyć i idealnie komponuje się z dekorem scandi lub tymi, którzy kochają ujęcia żywego, odważnego koloru. To idealny sposób na wprowadzenie jednego z najnowszych trendów w wystroju domu do domu, niezależnie od tego, czy jest wynajmowany, czy posiadany.

Nie zawsze musisz korzystać z odważnych nadruków, aby wyprzedzić grę w projektowaniu tapet.

 1. Mroczny i nastrojowy

Wielu miłośników domu stało się w ostatnich latach bardziej ryzykownych dzięki wyborom tapet, więc cieszymy się, że ciemna, odważna tapeta zajmuje miejsce w naszych trendach tapet w 2023 roku. Od jakiegoś czasu stosujemy ciemne kolory farb w naszych  domach, ale teraz przyjmujemy odważniejsze odcienie w naszych projektach tapet. Od bogatych brązów po atramentowe błękity, dzisiejsze opcje tapet są bardziej ryzykowne i jesteśmy tu po to!

 1. Wzory geometryczne

Ten najnowszy trend tapet powraca w 2023 roku. Geometryczne wzory tworzą świetne tapety do salonu, szczególnie dla tych, którzy kochają nowoczesny, współczesny wystrój domu. Oczywiście ten jeden trend obejmuje szeroką gamę wzorów, ale uwielbiamy bardziej abstrakcyjne, prawie retro nadruki (tapety z lat 70. Również powracają), które teraz promują najlepsi projektanci.

 1. Wydruki wielkoformatowe

W przeciwieństwie do powyższego, duży, odważny nadruk na ścianie jest jednym z pomysłów na tapety w tym roku, które uwielbiamy. Użyj tego rodzaju projektu tapety, aby pokryć dużą ścianę, wybrać żywe wzory i abstrakcyjne wzory. Ten trend tapet z 2023 roku zdecydowanie robi duże oświadczenie! Czy jest lepszy sposób na umieszczenie stempla na wnętrzu domu niż tapeta  z nadrukiem na dużą skalę lub fototapeta.

 1. Odważne fototapety ścienne

Mówiąc o fototapetach, cieszymy się, że ten rodzaj tapety nadal znajduje się w naszych 10 najlepszych trendach tapet 2023. Fototapeta, często w kwiatowe nadruki, może zdominować pokój, a trend na bardziej uderzające fototapety, które w poprzednich latach oznaczają, że wydruki tapet będą  miały duży wpływ na wystrój wnętrza. Większość fototapet ma tradycyjną tapetę lub zdejmowaną stylizację typu peel and stick, co oznacza, że świetnie nadaje się do wypożyczenia.  Metaliczne tapety są szczególnie fajne w tym odważnym trendzie fototapet i często sprawdzają się w sypialni lub eleganckich jadalniach.

 1. Tapeta szachownica

To jeden z nowych trendów tapet, które uwielbialiśmy widzieć tiktok. Wystrój domu i trendy diy są napędzane przez wirusowe tiktoki i jest to duży trend, który cieszymy się, że nabiera tempa. To najprostszy sposób na pokrycie całej ściany, a nawet całego pokoju, jeśli czujesz się odważny. A jeśli wybierzesz, obierzesz i przykleisz tapetę, możesz zabrać ją ze sobą, gdy się przeprowadzisz. Miej oko na trendy w wystroju domu, które prezentuje tiktok, przewidujemy, że będą miały ogromny wpływ na nasze domy w 2023 roku.

 1. Tapeta cottagecore

Czy zauważyłeś trend aranżacji wnętrz cottagecore? Stało się popularne  kilka lat temu wśród młodszego pokolenia, które przyjmuje prostszy, wolniejszy sposób życia i kocha wszystko, co wiejskie, chałupnicze i wykwintne. Symbolizuje ją mała, delikatna kwiatowa tapeta,  często pokrywająca cały pokój, w ziemistych, naturalnych odcieniach. To najlepsza tapeta na wiejską chatę lub każdego, kto uwielbia ten konkretny trend projektowania tapet w 2023 roku.

Czy tapetowanie nadal jest trendem?

Chęć używania tapet nigdy nie zniknęła, ale dzięki lepszym produktom, świetnym wzorom i różnorodnym stylom do wyboru, używanie tapet w wystroju domu jest bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Spójrzmy na niektóre z nieskończonych możliwości, które  dają nam te najlepsze trendy tapet.

Trend tapet do salonu 2023

Używanie tapety w salonie jest jednym z najpopularniejszych sposobów włączenia tego produktu do domu.

Nasze zalecenia dotyczące tapet do salonu to:

 1. Wielkoformatowe fototapety
 2. Geometryczne tapety
 3. Kwiatowe wzory / cottagecore
 4. Tapeta midnight blue

Trendy tapet do sypialni 2023

Trendy na tapety do sypialni mogą zainspirować wielu z nas do wyjęcia tapety i wypróbowania nowego wyglądu. Oto, co uwielbiamy w pomyśle na tapetę do sypialni  w tym roku.

 1. Tapeta dżungla
 2. Tapety ścienne
 3. Tapeta shadow
 4. Subtelna tapeta maksymalistyczna

Trendy tapet łazienkowych 2023

Możesz nie od razu ogrzać się do idei tapety w łazience, ale może działać. Oto nasz ulubiony z aktualnych trendów na tapety łazienkowe.

 1. Wzory tropikalne
 2. Marmurowa tapeta
 3. Tapeta gradientowa
 4. Geometryczne wzory

Trendy tapet kuchennych 2023

Tapeta w kuchni powraca! Pokazaliśmy to również w kilku naszych trendach kuchennych 2023, naszych sage green kitchens i jak ozdobić dużą ścianę kuchenną. Oto kilka ulubionych , jeśli chcesz objąć trend tapet kuchennych 2023.

 • Abstrakcyjne fototapety projektowe
 • Duży wydruk ścienny akcentujący
 • Tapeta monochromatyczna

Jaka jest najlepsza tapeta do wypożyczenia?

Tak, tapeta to rzecz w wynajętym domu. Najlepiej najpierw skontaktować się z właścicielem, ale wiele tapet można usunąć, w formule peel and stick, co oznacza, że wyrządzają niewielkie szkody i można je zabrać ze sobą podczas przeprowadzki.

Podsumujmy nasze trendy tapet 2023:

 1. Gradient
 2. Fałszywe tekstury
 3. Biofilny
 4. Monochromatyczny
 5. Mroczny i nastrojowy
 6. Geometryczny
 7. Wydruki wielkoformatowe
 8. Odważne fototapety ścienne
 9. Szachownica
 10. Cottagecore floral
 11. Przez wiele lat prowadziliśmy na blogu funkcję wallpaper wednesday, prezentując nasze ulubione projekty tapet w danym momencie. Sprawdź to, jeśli szukasz ogólnych inspiracji na tapety.
 12. Jeśli kochasz trendy, mamy również nasze tapety cottagecore, wystrój wnętrz i trendy kuchenne 2023 dla dalszej inspiracji.
 13. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, kogo używasz tych najnowszych trendów tapet 2023 w swoim domu w tym roku.

Źródło: https://komfortowy.pl/