Zrób to sam – efektowne, ozdobne meble za niewielkie pieniądze

Kończysz budowę, a wraz z nią kończy się Twój budżet, który chciałeś przeznaczyć na dom? Niestety taka inwestycja często ciągnie za sobą nieprzewidziane wydatki pochłaniające pieniądze przeznaczone na wykończenie. Nie załamuj się jednak, bo wykorzystując kilka niedrogich elementów, możesz stworzyć designerskie meble.

Drugie życie palet dzięki meblom DIY

Meble z palet są popularne już od kilku lat, jednak przeważnie takie rozwiązanie wykorzystuje się w ogrodach, ale stabilna konstrukcja z litego drewna może sprawdzić się także we wnętrzach.

Kilka palet ułożonych na jednej płaszczyźnie utworzy fantastyczny stelaż łóżka. Pamiętaj, że aby całość była solidniejsza, warto zbić deski ze sobą paroma gwoździkami. Jeśli tego typu łóżko jest zbyt niskie, ułóż kolejną warstwę palet. Teraz wystarczy już tylko wygodny materac. Wezgłowie natomiast możesz zrobić z  dużych poduch. Przykręć do ściany najzwyklejszy karnisz od zasłon w wybranym przez Ciebie stylu. Do poszewek doszyj uszka umożliwiające zawieszenie poduszek na karniszu tuż nad materacem. Możesz być pewny, że nikt nie będzie miał takiego łóżka jak Ty.

Meble DIY – stolik za grosze

Zostało Ci kilka desek ładnych desek z budowy dachu? Możesz zrobić z nich stolik! Cały proces jest bardzo prosty. Deski ohebluj i dotnij na tę samą długość. Od spodu ułóż dwie cieńsze listewki, które połączą blat w całość. W markecie kup stalowe nóżki i przymocuj do desek. Przed przykręceniem nóg, możesz pomalować blat bejcą albo farbą przeznaczoną do powierzchni drewnianych. W ten sposób wykonasz stoli kawowy lub nocny, który perfekcyjnie dopełni wnętrza o nieco industrialnym charakterze. Chwytaj więc za młotek i bierz się do dzieła!

Meble nie muszą być drogie, by były stylowe. Głowa pełna pomysłów oraz odrobina chęci pozwoli Ci wykonać wyposażenie, które na każdym zrobi ogromne wrażenie.

One thought on “Zrób to sam – efektowne, ozdobne meble za niewielkie pieniądze

Dodaj komentarz