Praktyczna i stylowa lampka do pokoju dziecięcego

Jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecka, by było funkcjonalne, a jednocześnie pasowało do aranżacji? Kluczowy jest główny motyw panujący we wnętrzu. Podpowiemy Ci, które lampki są obecnie modne i w jaki sposób można dzięki nim stworzyć wyjątkowy klimat.

Klimatyczne oświetlenie pokoju dla dziecka

Oświetlenie to jeden z ogromnie ważnych elementów aranżacji wnętrza. Rzecz nie tylko w tym, jak wizualnie prezentują się lampki oraz żyrandol. Światło nadaje bowiem całemu pokojowi charakteru i od niego w dużej mierze zależy panujący w nim klimat. Wybierając rozmieszczenie punktów świetlnych, lampek, rodzaj żarówek, ich moc oraz kolor światła, możesz wydzielić w pomieszczeniu poszczególne strefy. Nawet w niewielkim pokoiku bardzo ważne jest to, by znalazło się w nim kilka źródeł światła. Sam żyrandol lub inne oświetlenie sufitowe sprawdzi się podczas wielu codziennych czynności, zabaw, lecz boczne lampki będą nieocenione podczas czytania, odrabiania lekcji, układania puzzli, klocków i innych precyzyjnych prac. Odrębne lampki mogą być także pomocne przy wyznaczaniu “kącików dla rodzeństwa”, dzięki którym każde z dzieci pomimo dzielenia pokoju z bratem lub siostrą może zyskać odrobinę prywatności i miejsca, o którego wyglądzie może samo decydować.

Lampka w pokoju malucha

Jeśli urządzasz przestrzeń dla niemowlęcia lub przedszkolaka, nie możesz zapomnieć o lampie, która będzie rzucać bardzo delikatne światło. Przyda się ona podczas nocnych pobudek na karmienie i zmianę pieluszki. U kilkulatka taka lampka dziecięca rozświetli subtelnie pokój, gdy trzeba będzie zażegnać zły sen, albo zmierzyć temperaturę czy podać syrop. Świetnie w takich sytuacjach sprawdzają się lampki LED w atrakcyjnych kształtach. Można je powiesić nad łóżkiem bądź owinąć nim jego dolną ramę, stwarzając efekt lewitującego materaca.

Lampka nocna lub łańcuch LED jest również wybawieniem dla dzieci, które boją się ciemności. Im mniej światła podczas snu, tym lepiej dla jakości nocnego wypoczynku, lecz jeśli to jedyna szansa, by maluch spokojnie zasnął, trzeba pójść na kompromis. Najlepiej sprawdzi się tu ciepłe, miękkie światło, które nada wnętrzu przytulnego klimatu.

Stylowe lampki do pokoju dziecięcego

Lampkę dobrze jest dobierać w tym samym czasie, co pozostałe dekoracje do pokoju dziecka. Dzięki temu masz szansę uzyskać spójność i sprawić, że wszystkie elementy wystroju będą ze sobą współgrały. W przypadku starszaka, który sam może wyrazić już swoje preferencje, zaangażuj go do podjęcia decyzji i wybierzcie lampki wspólnie. Ma ochotę na pokój-dżunglę? Idealnie będzie do niego pasował łańcuch lampek z wizerunkiem zwierząt. Godne uwagi są także lampy z ażurowym kloszem, które nie tylko są obecnie bardzo modne, ale przede wszystkim ciekawie rzucają cienie na ściany oraz sufit. Tworzą dzięki temu tajemniczą aurę, rodem z baśniowego zamku. Pamiętaj, że to dzięki dodatkom pomieszczenie staje się indywidualną przestrzenią jej użytkownika, pomaga mu wyrazić siebie, niezależnie od wieku.

W poszukiwaniu atrakcyjnych lampek oraz dekoracji do pokoju swojej pociechy przejrzyj ofertę Sinsay. Znajdziesz ją na stronie: https://www.sinsay.com/pl/pl/. Sinsay to bowiem nie tylko modne ubrania i buty, ale także stylowe elementy wystroju wnętrz. Zrób zakupy wygodnie bez wychodzenia z domu lub udaj się do najbliższego sklepu stacjonarnego.