Salon w stylu klasycznym – jak go urządzić?

Klasyczny styl to ponadczasowa elegancja. Można go łatwo dopasować do wnętrza każdego domu – od kamienicy w klimacie art deco po nowoczesne loftowe mieszkania. Salon w stylu klasycznym jest idealnym miejscem na spotkania z przyjaciółmi i rodziną oraz na relaks po ciężkim dniu.

Sprawdź, jak go urządzić.

Czym charakteryzuje się styl klasyczny?

Klasyczny styl charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i elegancją. Podstawowymi elementami wystroju są tu drewno i kamień. Wnętrza urządzone w tym klimacie mają przeważnie jasne kolory, choć czasem można spotkać się także ze stonowanymi odcieniami beżu lub brązu. Ściany są gładkie, a meble proste i funkcjonalne. W aranżacji pomieszczeń ważna jest tu harmonia i porządek – wszystkie elementy muszą ze sobą dobrze komponować się.

Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Podstawowym elementem wystroju salonu w stylu klasycznym jest kanapa. Powinna ona być wykonana z solidnego materiału, najlepiej ze skóry. Do tego warto dobrać fotele lub pufy, które będą się do niej dobrze komponowały. W aranżacji salonu kluczowe jest także odpowiednie oświetlenie. Tutaj sprawdzą się lampy stojące lub wiszące, które podkreślą elegancki charakter całego wnętrza. Na ścianach warto pomyśleć o dekoracjach w klasycznym stylu – np. obrazach czy grafikach. Warto także pamiętać o dodatkach, takich jak pięknie zdobione kandelabry lub świeczniki. Co z roślinami? Jak najbardziej sprawdzą się wszelkie doniczkowe odmiany.

Każdy salon wymaga odpowiedniej aranżacji. Klasyczny styl to gwarancja elegancji i harmonii. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było piękne i funkcjonalne, zastanów się nad tym rozwiązaniem.